..................................................................................................................Ninja!

 
Strona startowa
Moj Skarb
Foto .
Obrazy
Przepisy kulinarne
Wierszyki o Misiach
Milosc
PORADY CIEKAWOSTKI
Oczyszczanie ,Toksyny
Alergia
Lecznicze wlasciwosci kamieni, barw
Farmacja, opryszczka
leczenie naturalne
Cebula,czosnek, dynia, grzyby marchew, dynia
zatoki, pluca ,gardlo i krtan
Witaminy i mineraly
Witamina C, A, D i inne ,chrom
Piekne wlosy
Diety
dieta w chorobach
choroby
Kawa ,Alkohol ,wino czerwone
Neurolog - Nerwica, stres
Drozdze sol jodowo-bromowa
Naturalne leczenie nowotworow
Katar, przeziebienie
Uklad krwionosny serce , Udary
Zgaga, czkawka
Bol glowy ,Migrena
Mleko , jogurt
Zaparcia
Rodniki tlenowe
Miod
Ziola, wierzba biala, pokrzywa
Laptop, komputer
Banan, pomidor i inne
Jajka i Obieranie jajek
Truskawki, ananas
Choroby serca - arytmia serca
Cholesterol
Miazdzyca udar mozgu zawal serca
TRZUSTKA - Cukrzyca budowa
Antykoncepcja i higiena imtymna
Kakao, Herbata, Kawa, kakao
choroba Alzheimera
Czosnek ,Kielki
Aforyzmy
Medycyna komorkowa
Pasozyty , Bakterie
Orzechy, migdaly,rodzynki
Kreatynina
Woda utleniona
Znamiona na ciele
Hormonalna terapia zastępcza
Przelicznik wagi ciala
Forum, porady prawne darowizna , samochod
Kobieta - Mezczyzna
Pierwsza Pomoc
Alkoholizm
opieka nad osobami starszymi i lezacymi
Cukier
Przyprawy
Osteoporoza
Jelito grube
Tarczyca Jod
Zaburzenia psychiczne
Sposoby na dobre widzenie
Mamo
Urlop
WODA
Nerki
 

Farmacja, opryszczka

Atenolol jest srodkiem stosowanym w leczeniu profilaktycznym migreny,

Opryszczka na ustach zniknęła po dwóch dniach!!! A dawniej miałam ją na ustach prawie 14 dni!!! I co najlepsze nie pozostało żadnego strupka, nic!!! Ta maść to Ranviran, kosztuje około 6 zł. Trzeba zadziałać szybko, jak tylko poczujemy, że atakuje nas opryszczka

Jak powstaje opryszczka?

Wirus Wirus HSV po dostaniu się do naszego organizmu, zaczyna się ukrywać w układzie nerwowym. W stanie utajenia może przebywać nawet wiele lat! Uaktywnia się gdy zaczynamy chorować i mamy osłabiony układ odpornościowy.Opryszczka zwykła to jedna z najczęstszych chorób zakaźnych skóry i błon śluzowych o często przewlekłym i nawrotowym przebiegu. Opryszczkę powodują dwie odmiany wirusa. HSV-1 wywołuje opryszczkę wargową. Natomiast HSV-2 odpowiada za zmiany w obrębie narządów płciowych i pośladków. Opryszczka, zwłaszcza genitalna, czyli HSV-2, może stać się poważnym zagrożeniem dla dziecka. Kobieta, która zauważyła u siebie objawy opryszczki powinna jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który będzie monitorował jej stan. Zastosowanie odpowiedniego leczenia może uchronić dziecko przed ryzykiem infekcji okołoporodowej, a matkę przed cesarskim cięciem. Opryszczka narządów płciowych jest zaraźliwa, nawet jeśli nie ma żadnych objawów. Nie stanowi ona zagrożenia dla życia, jednak stwarza niebezpieczeństwo zarażenia wirusem HIV.

Najczęściej winę za atak ponosi:

  • przewlekłą choroba,
  • przeziębienie lub grypa,
  • wysoka gorączka,
  • nerwy,
  • wychłodzenie organizmu,
  • nieodpowiednia dieta,
  • długotrwałe zmęczenie,
  • silny stres,
  • menstruacja,
  • długotrwałe opalanie.
  • Osłabiony układ immunologiczny nie jest w stanie sobie z nią poradzić. W ten sposób najczęściej w okolicy ust możemy zaobserwować pierwsze efekty tej bezsilności: zaczerwienione zmiany skórne.

Opryszczki nie wolno leczyć antybiotykami ponieważ uzyskamy przeciwny efekt. Po zastosowaniu antybiotyku wykwity leczą się bardzo długo(2-3 tygodni), są bardziej rozległe i pozostawiają po sobie trwałe przebarwienia.Skutecznym lekiem jest stosowanie miejscowo maści zawierającej acyklowir. Można stosować również kurację tabletkami (na receptę) HEVIRAN. Z moich doświadczeń wynika, że stosowanie tabletek działa najlepiej. Ostatnio odkryłam również plastry na opryszczkę. Compeed z pewnością nie są przereklamowane. Naprawdę leczą i zapobiegają rozprzestrzenianiu się opryszczki.

 

Przydatne rady i wskazówki:

* Opryszczka jest zakaźna. Po dotknięciu rany, należy od razu umyć ręce.

* Unikać dotykania oczu.

* Wzbogacić dietę o witaminy (głównie witaminę C)

* Używać osobnego ręcznika, szklanek i sztućców, aby nie zarazić domowników.

* Nie wolno rozdrapywać strupów aby nie pozostały blizny.


Przestrogi i metody:

* Nie polecam stosowania pasty do zębów (bo jak sama nazwa mówi to pasta do zębów, nie do opryszczek).

* Dobrą metodą jest schłodzenie lodem wykwitów. Na pewno przyniesie ulgę.

* Nie polecam również sposobów z mlekiem i podgrzaną oliwą z oliwek. Jedyne co są w stanie zdziałać to przysporzyć nam jeszcze kilka dodatkowych bąbli.

 

Wracając już do sedna sprawy. Tak jak napisałam w jednym z punktów, rozdrapywanie strupa grozi pozostaniem blizn.

kiedy opryszczka już nas dopadnie, zostaje w naszym organizmie na całe życie! Nie należy jej bagatelizować.

Valtrex jest lekiem antywirusowym stosowanym przy opryszczce narządów płciowych. Wykorzystuje się go do złagodzenia bezpośrednich objawów takich jak wodniste pęcherze i czerwone wykwity pojawiające się w okolicy narządów płciowych. Lek działa też zapobiegawczo jeżeli przyjmuje się go w mniejszych dawkach przez dłuższy okres czasu.

FORUM

Najprawdopodobniej, tak jak ja, zarazilas sie opryszczka przy pocalunku z osoba
majaca wirusa, choc wcale nie musiala w tym momencie miec "wykwitow". Sama
zlapalam w ten sposob wirusa w wieku 22 lat sad Niestety, bedziesz go miala do
konca zycia i w chwilach oslabienia organizmu beda sie pojawialy pecherze. Nie
ma lekarstwa na zawsze wybijajacego opryszczke. Uwazaj tylko, zeby nie
przeniesc wirusa w miejsca intymne, dlatego nigdy nie dotykaj pecherzy rekami
(tylko patyczkiem z wacikiem, ktory od razu wyrzucasz).

trzeba najlepiej w jak najwczesniejszym stadium rozwoju przyłozyć lód i trzmać długo. Podany był dokładnie czas utrzymywania lodu w poszczególnych stadiach rozwoju pęcherza ale niestety nie pamietam dokładnie jaki to był okres. Na pewno im mniejsze stadium tym krócej. Najlepiej przyłożyc lód jak tylko pojawią sie mrowienia czy swędzenia i nie ma jeszcze pecherza wówczas chyba ok 10-20 min wystarczy.Ja tak zrobiłam o dziwo na długi czas miałam spokój.

jak tylko ją zauważę spirytus watka i ją wysuszam. Trzymam nawet cały wieczór a rano ani śladu

Moja Pani magister w aptece powiedziała żeby przy opryszczce nie stosować witamin z grupy B,ponieważ opryszczka jest wirusem a wit.B może spowodować jeszcze gorszą sytuację i rozwinięcie wirusa.Na stronie czytam co innego i już nie wiem co mam robić.

Najlepsze, najszybsze, najtańsze i najbardziej naturalne leczenie opryszczki może się odbywać bez ruszania się fotela!!! Wszyscy macie to pod ręką. Chodzi o woskowinę uszną. Jeśli tylko czujecie, że coś się zaczyna dziać na ustach, wystarczy zwilżyć śliną palec, przekręcić delikatnie w uchu i po prostu posmarować wrażliwe miejsce. Leczenie odbywa się w przeciągu jednego dnia, a jeśli zareagujecie stosunkowo wcześnie, gwarantuję, że do wieczora nie będzie śladu. Zabieg należy powtórzyć kilka razy. GWARANCJA DZIAŁANIA! z tego co sie dowiedzialm po czasie, w uchu srodkowym jest umiejscowione żódlo opryszczki. wiec może to dzial na zasadzie czegos antywirusowego. Nie wiem wiem skuteczne

ASPIRYNA

Podobny błąd polega na zachęcaniu do zażywania małych dawek aspiryny. Jednak, aby zażegnać niebezpieczeństwo, rozrzedzić krew i kontrolować poziom cholesterolu, nie trzeba wcale zażywać aspiryny, której stosowanie pociąga za sobą wiele skutków ubocznych, ale wystarczy dieta składająca się z dużej ilości owoców, warzyw i wielu innych roślinnych produktów, które doskonale usuwają nadmierne ilości cholesterolu, trójglicerydów oraz rozrzedzają krew. Niemniej ważne jest też ograniczenie spożycia nabiału i mięsa, albo przejście (na okres leczenia) na dietę wyłącznie roślinną. Poza tym, aspiryna ma wiele skutków ubocznych. Po co wiec stosować coś co, jeśli nawet trochę zapobiega, to z drugiej strony bardzo szkodzi? Aspiryna wprawdzie rozrzedza krew, ale hamuje syntezę korzystnych prostaglandyn, które obniżają poziom złego cholesterolu: "Prostaglandyny: zapobiegają zakrzepom, regulują ciśnienie krwi, działają przeciwzapalnie, zwiększają odporność na ból, wzmacniają system nerwowy, zwiększają odporność, regulują poziom cukru we krwi, rozkurczają naczynia krwionośne" (Dr Patrick Holford, SMAK ZDROWIA, str. 60). Skoro zatem prostaglandyny posiadają tak wspaniałe właściwości przeciwmiażdżycowe, to aspiryna hamując ich syntezę z pewnością nie chroni w ten sposób przez chorobami układu krążenia. Inny skutek uboczny działania aspiryny polega na tym, że przyczynia się ona do owrzodzeń układu pokarmowego nie tylko bezpośrednio, ale i pośrednio, poprzez upośledzenie wytwarzania prostaglandyn: “Kwas salicylowy hamuje syntezę prostaglandyn – substancji, które zwiększają produkcję śluzu i mają działanie chroniące śluzówkę żołądka, przez co osłabia barierę śluzówkową i może prowadzić do stanów zapalnych i owrzodzeń” (Dr Patrick Holford, SMAK ZDROWIA, s. 37). Niektórzy myślą, że szkodliwy wpływ aspiryny na żołądek może być zniwelowany poprzez stosowanie jej razem z lekami osłonowymi, ale okazuje się, że metoda ta, nie tylko nie pomaga, ale wyrządza nawet jeszcze większą krzywdę: „Aspiryna może spowodować wrzody żołądka lub bardzo niebezpieczne krwawienia z przewodu pokarmowego. Z tego powodu przepisuje się ją razem z lekami osłaniającymi śluzówkę żołądka. Jednakże wieloletnie badania dowiodły, że jednoczesne stosowanie aspiryny z lekami osłaniającymi, zwiększa tylko ilość nadżerek i wrzodów! Leki osłonowe czynią błonę śluzową jeszcze bardziej podatną na uszkadzające działanie kwasu acetylosalicylowego” (WIEDZA I ŻYCIE, maj 2000).

Nie wszyscy zmieszczą się w aptece

Farmaceuta nie musi pracować w aptece, żeby realizować się w swoim zawodzie. A jeśli nawet myśli o pracy w firmie farmaceutycznej, nie musi od niej zaczynać swojej kariery zawodowej.

Na absolwentów farmacji czeka praca w administracji państwowej, publicznej służbie zdrowia, na uczelniach i w wielu innych miejscach. Pracy w aptece czy firmach farmaceutycznych nie starczy dla wszystkich.

W urzędzie

Farmaceuci muszą poszukiwać innych możliwości kariery. A mają ich wiele. Instytucją nadzorującą polski rynek farmaceutyczny jest Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Instytucja ta posiada szerokie kompetencje regulacyjne. Między innymi sprawuje nadzór nad warunkami wytwarzania produktów leczniczych, wydaje decyzje w zakresie wstrzymywania lub wycofywania z obrotu leków, które nie spełniają norm jakościowych, decyduje o zakazie reklamowania preparatów leczniczych w przypadku łamania przez reklamodawców prawa farmaceutycznego, itd.

Oczywiście, to nie jedyna opcja pracy w organach administracyjnych. Bardzo ważną instytucją jest też Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Instytucja ta - między innymi - zajmuje się prowadzeniem postępowań w sprawach wpisu produktu leczniczego do Centralnej Ewidencji Badań Klinicznych oraz prowadzeniem tej ewidencji, wykonywaniem czynności przygotowujących do podjęcia decyzji przez ministra zdrowia odnośnie dopuszczenia leków do obrotu, prowadzeniem Rejestru Wytwórców i Wyrobów Medycznych. Z tym organem kontaktują się firmy, które chcą wprowadzać na rynek nowy produkt.

Uczelnie i ośrodki naukowe

Na każdej uczelni potrzebni są wykładowcy i inni pracownicy naukowi, farmaceuci więc też mogą zdecydować się na pozostanie w swojej szkole lub poszukanie innej placówki, chętnej do ich zatrudnienia. Nie mają jednak aż tak dużych możliwości, jak np. absolwenci kierunków ekonomicznych, ponieważ jeszcze żadna polska uczelnia prywatna nie otworzyła kierunku "farmacja". Dlatego też możliwości kariery naukowej na uczelni ograniczone są do kilku placówek państwowych.

Możliwość pracy naukowej mogą jednak zapewnić pozauczelniane jednostki badawczo-naukowe. Na przykład w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego (powstałego z połączenia Instytutu Leków oraz Centralnego Laboratorium Surowic i Szczepionek) można zajmować się badaniami dotyczącymi jakości leków oraz zastosowania nowych metod analitycznych czy też badaniami mikrobiologicznymi dotyczącymi zjadliwości i lekooporności drobnoustrojów.

Specjalizacja szpitalna

Absolwenci farmacji mogą też zdecydować się na dalszą naukę robiąc specjalizację w dziedzinie farmacji klinicznej. Ukończenie trzyletniego programu pozwala m.in. na samodzielne rozwiązywanie problemów farmakologicznych, monitorowanie działań niepożądanych, prowadzenie i modyfikowanie terapii prowadzonej w szpitalu, a także pełnienie roli doradcy w zakresie użytkowania leków.

Zainteresowani pracą w szpitalu pamiętać też muszą, że w placówkach tych znajdują się apteki, które zatrudniają farmaceutów.

To, oczywiście, nie wszystkie możliwości pracy, jakie mają farmaceuci. Powyższe przykłady pokazują jednak, że kariera w firmie farmaceutycznej nie jest jedyną drogą do osiągnięcia sukcesu zawodowego. W Polsce farmaceuci kształcą się na uczelniach medycznych (choć nie wszystkie mają wydział farmaceutyczny, np. AM w Szczecinie), które każdego roku przyjmują ponad 1000 kandydatów na farmaceutów. Nie wszyscy znajdą pracę w firmach i aptekach.

 .Niektóre leki na nadciśnienie zawieraja składnik moczopędny,a jak częściej sie sika,to chyba wypłukuje sie ten potas

Skurcze w nogach może także wywoływać brak którejś z witamin B, dlatego warto brać przez kilka tyg. b-complex [ ale niestety trzeba sie liczyć z przybraniem na wadze kilku kilogramów

Leki przeciwbólowe dzielą się na dwie podgrupy: te na bazie morfiny dostępne wyłącznie na receptę i na te nienarkotyczne, które możemy kupić bez recepty. Te dostępne bez recepty nie powodują uzależnienia, jednak przy niewłaściwym dawkowaniu lub przy zażywaniu z innymi lekami także mogą wyrządzić duże szkody naszemu organizmowi.

 

Popularne, dostępne bez recepty leki przeciwbólowe mogą uszkadzać układ pokarmowy, nerki i wątrobę, prowadzić do pogorszenia słuchu. Kilka lat temu wycofano „tabletki z krzyżykiem” zawierające fenacetynę (pochodna aniliny, którą jest także paracetamol) substancję wyjątkowo toksyczną dla nerek i uzależniającą. Innym działaniem niepożądanym leków przeciwbólowych jest też nadciśnienie tętnicze. Zażywający regularnie leki przeciwbólowe muszą znacznie częściej dodatkowo sięgać po środki na nadciśnienie. Co szósty Amerykanin w podeszłym wieku łyka codziennie oba rodzaje tych leków. Niektóre z leków przeciwbólowych mogą po długim stosowaniu prowadzić do anemii oraz przyspieszyć rozwój choroby nowotworowej. Dowiedziono też, że tabletki zawierające matamizol (np. pyralgina) mogą uszkodzić szpik kostny. Niebezpieczny jest również zażywany na kaszel Thiocodin zawierający substancję zmieniają się podczas metabolizmu w narkotyk – kodeinę. Kodeina jest metylową pochodną morfiny o działaniu przeciwkaszlowym i około 10 razy słabszym od niej działaniu przeciwbólowym. Oczywiście trzeba pamiętać, o tym, że środki przeciwbólowe „są dla ludzi”, a stosując kilka poniższych rad zmniejszy się ryzyko związane z korzystaniem z nich.

Po pierwsze – nie przesadzaj

Bóle głowy mogą być paradoksalnie efektem stosowania leków zwalczających ból głowy. Szacuje się, że wśród osób z przewlekłymi napięciowymi i migrenowymi bólami głowy około 10% przypadków wynika z nadużywania zwykłych leków przeciwbólowych (paracetamolu i leków z grupy leków przeciwzapalnych a także preparatów złożonych). Preparaty te przyjmowane w nadmiarze powodują tzw. ból głowy „z odbicia”. Innymi słowy pacjent zażywa leki z powodu bólu głowy, które występują u niego, ponieważ przewlekle zażywa leki przeciwbólowe. Jedynym skutecznym sposobem jest wówczas całkowite odstawienie przyjmowanych leków przeciwbólowych.

Po drugie – bądź wierny jednemu lekowi

Negatywne skutki powoduje zwłaszcza długotrwałe zażywanie środków przeciwbólowych, co spotyka m.in. pacjentów z chorobami zwyrodnieniowymi stawów. Oprócz wystawiania organizmu na długotrwałe działanie leku problem może stanowić zażywanie jednocześnie co najmniej dwu lub więcej leków. Wówczas trzeba brać pod uwagę, czy i jak na siebie oddziałują. Może się bowiem zdarzyć, że leki te mogą się wzajemnie się blokować, a nawet wręcz zwalczać. Interakcje leków mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Klasyczny i częsty błąd to jednoczesne przyjmowanie ibuprofenu i aspiryny. Te dwa preparaty stosowane jako jedne z najczęstszych środków przeciwbólowych nie będą wspólnie działać mocniej, za to mogą fatalnie wpłynąć na stan śluzówki żołądka oraz wątrobę. Innymi słowy stosując jednocześnie jeden z tych: leków aspiryna, polopiryna lub upsarin i jednocześnie ibuprom lub nurofen nie tylko nie zwalczysz bólu (lub przeziębienia) ale możesz zrobić sobie krzywdę uszkadzając żołądek lub wątrobę.

Nie dość jednak na tym, że dwa specyfiki mogą się wzajemnie znosić lub działać na ten sam mechanizm, to jeszcze pod inną nazwą handlową może kryć się dokładnie ta sama substancja czynna. Na przykład popularny Apap, Efferalgan czy Panadol to nic innego jak paracetamol. Ten sam paracetamol wchodzi także w skład wielu leków złożonych zwalczających objawy przeziębienia (Fervex, Coldrex, Gripex). Najlepiej więc wybrać jeden z tych środków i trzymać się podanych w ulotce dawek. Dodanie kolejnego specyfiku zawierającego tę samą substancję na pewno nam nie pomoże, a czasami wręcz przeciwnie – może zaszkodzić.

Uważaj na aspirynę


Aspirin

Dość częstym skutkiem ubocznym zażywania leków przeciwbólowych jest krwawienie z przewodu pokarmowego. Dzieje się tak dlatego, że większość leków uśmierzających ból (poza paracetamolem czy pyralginą) hamuje produkcję śluzu ochraniającego ściany żołądka. W efekcie może dojść do powstania wrzodu, który czasem nie daje żadnych dolegliwości, aż w pewnym momencie pęka lub częściej – wywołuje krwotok. Krwotok wewnętrzny jest najczęstszą przyczyną zgonów związanych z zażywaniem leków przeciwbólowych bez recepty.

Aspiryna to także lek nieobojętny dla nerek, a ponadto – o czym wiedzą pediatrzy – nie powinno się go podawać dzieciom przechodzącym infekcje wirusowe. Branie aspiryny może się wówczas wiązać się z groźnymi uszkodzeniami wątroby i mózgu, czyli tzw. zespołem Reya. W porównaniu do innych leków bez recepty lek ten ma stosunkowo słabe działanie przeciwbólowe.

Aspirynę w tabletkach zaczęto sprzedawać po raz pierwszy w 1900 r. Aspiryna zyskała popularność, gdy tylko okazało się, że wywołuje mniej skutków ubocznych w porównaniu z kwasem salicylowym. Aspiryna – pierwszy lek produkowany na skalę przemysłową – wciąż jest jednym z leków produkowanych w największych ilościach. Do połowy lat. 80. XX wieku stosowano ją głównie na ból głowy. W tym czasie odkryto także korzystne działanie aspiryny polegające na zapobieganiu zawałom serca

Badacze zaobserwowali również, że stosowanie aspiryny razem ze środkami przeciwwymiotnymi bardzo dobrze hamuje nudności i wymioty spowodowane migreną. Pomimo tak obiecujących wyników badań jedna z autorek pracy przeglądowej - Sheena Derry, specjalistka w zakresie leczenia bólu w John Radcliffe Hospital w Oxfordzie podkreśla, że aspiryna nie nadaje się dla każdego kto doświadcza nagłych ataków migreny i tłumaczy, że naszą osobniczą odpowiedź na działanie różnych leków warunkują różnice genetyczne

 

Skutki uboczne stwierdzone przez niektore osoby po zazywaniu aspiryny:

_ rozrzedza krew poprzez zabijanie czerwonych krwinek krwi

- powoduje ranki na zoladku

- Aspiryna chroni przed zakrzepami w żyłach i udarem – to wiadomo. Jednak nie każdy wie, że zażywanie tego popularnego leku może skończyć się bardzo nieprzyjemną reakcją alergiczną organizmu.

Codziennie zażywana aspiryna może zwalczać uszkodzenia wątroby spowodowane długotrwałym piciem alkoholu czy zażywaniem narkotyków – donosi brytyjskie Metro powołując się na najnowsze badania.

Co może ci zrobić paracetamol?

APAP

Główne ryzyko zażywania paracetamolu wiąże się z interakcjami z innymi środkami. Paracetamol może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych a jednoczesne podawanie z lekami przeciwpadaczkowymi lub lekami indukującymi enzymy wątroby zwiększa ryzyko jej uszkodzenia. Lek podawany łącznie ze stosowanymi w leczeniu depresji i niedociśnienia tętniczego inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu dlatego często stosowane są środki przeciwbólowe złożone zawierające i paracetamol i kofeinę.

Najpoważniejszym działaniem niepożądanym, występującym zwykle w wyniku przedawkowania leku, jest ostre uszkodzenie wątroby. Przyjęcie jednorazowo 5 g paracetamolu lub więcej, jeśli od spożycia nie upłynęła więcej niż 1 godzina może sprowokować wymioty. Po przedawkowaniu paracetamolu można spodziewać się właśnie nudności, wymiotów pocenia się, senności i ogólnego osłabienia. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, wówczas jednak należy spodziewać się powrotu nudności i żółtaczki. W przypadku przedawkowaniu należy zgłosić się do lekarza. Warto podać doustnie 60-100 g węgla aktywowanego, najlepiej zmieszanego z wodą. Jeśli dawka paracetamolu była duża, to leczenie zatrucia paracetamolem musi odbywać się w szpitalu, w warunkach intensywnej terapii.

Ibuprofen

ibuprom

Najczęstsze efekty niepożądane w przypadku ibuprofenu (ibuprom, nurofen, dexprofen) to nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, ból w nadbrzuszu, duszność, zaostrzenie astmy oskrzelowej, bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość, świąd, pokrzywka, plamica, wysypka, zatrzymywanie płynów i obrzęk.

U poniżej 1% występuje także nadciśnienie i zaburzenia smaku. Dość rzadkie przypadki to krwawienie z przewodu pokarmowego, senność lub bezsenność, zaburzenia krzepnięcia (mniejsza liczba płytek krwi). Bardzo rzadko mogą się zdarzyć martwicze zmiany w obrębie brodawek nerkowych mogące powodować niewydolność nerek, niedokrwistość, dermatoza pęcherzowa (w tym złuszczające zapalenie skóry i rumień wielopostaciowy), reakcje alergiczne, anafilaksja a nawet zaburzenia słuchu. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych rośnie wraz częstotliwością i dawką zażywanego ibuprofenu.

Piłeś – nie łykaj

Leków przeciwbólowych nie należy łączyć z alkoholem, bo to miewa zgubny wpływ na wątrobę. Nie należy też popijać ich sokami owocowymi, zwłaszcza zawierającymi silne kwasy, np. pomarańczowym lub grejpfrutowym, bo zwiększa to ryzyko uszkodzenia przewodu pokarmowego i krwawienia. Leki przeciwbólowe nie powinny być zażywane razem z chlebem razowym, kaszami i otrębami, czyli produktami zawierającymi błonnik, bo jeżeli jest go dużo w diecie, organizm nie wchłonie substancji uśmierzających ból.

 

Leki bez recepty

  • Policosanol – jest to mieszanka alkoholi tłuszczowych pochodzących z trzciny cukrowej, słodkich ziemniaków oraz wosku pszczelego. Preparat ten obniża poziom cholesterolu LDL w stopniu zbliżonym do statyn, jednocześnie podwyższając poziom cholesterolu HDL. Policosanol ma jednak skutki uboczne – zmniejsza krzepliwość krwi, dlatego osoby biorące leki ją rozrzedzające, nie powinny go stosować.

  • Chitobon – preparat polecany jako uzupełnienie codziennej diety osobom z nadwagą oraz z wysokim poziomem cholesterolu i trójglicerydów we krwi.

  • Cholesterin forte - jest to suplement diety, który uzupełnia ją w składniki wspomagające regulację metabolizmu cholesterolu oraz zmniejszające jego wchłanianie z jelit.

  • Czosnek bezwonny ekstrakt – stosowany w miażdżycy i nadciśnieniu, infekcjach, przeziębieniu. Czosnek pomaga w pracy układu krążenia, a zawarta w nim allicyna powoduje obniżenie ciśnienia krwi i dotlenia naczynia sercowe.

  • Denoxinal - reguluje pracę pęcherzyka żółciowego, wątroby i nerek, oczyszcza krew, usuwa metale ciężkie z organizmu, a także reguluje poziom cholesterolu i cukru.

  • Gastrobon – jest to preparat pochodzenia naturalnego, który uzupełnia codzienną dietę w składniki wspomagające proces trawienia, pracę jelit oraz utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

  • Omega-3 – te nienasycone kwasy posiadają wiele właściwości zdrowotnych, a jedną z nich jest obniżanie poziomu trójglicerdów i podwyższenie poziomu dobrego cholesterolu HDL we krwi. Można przyjmować się jako suplementy diety.

  • Guggul - jest bardzo skutecznym ziołem do zwalczania otyłości i regulowania poziomu cholesterolu. Ponadto oczyszcza krew z toksyn.

  • Beta-blokery w medycynie

    Dr n. med. Bogdan Skrabucha, kardiolog, Centrum Medyczne Damiana:
    – Beta-blokery są grupą leków stosowanych bardzo często przez kardiologów, internistów, endokrynologów i neurologów. Powodują obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zmniejszenie zapotrzebowania serca na tlen i poprawę wydolności wieńcowej. Zmniejszają także niekorzystne skutki pobudzenia układu współczulnego wynikające z niewydolności serca. Ich zażywanie poprawia rokowania i komfort życia pacjentów. Dzięki przenikaniu niektórych beta-blokerów do ośrodkowego układu nerwowego, znalazły one zastosowanie w leczeniu migreny, nerwic lękowych, schizofrenii, choroby Parkinsona. W okulistyce używane są w formie kropli do oczu przy leczeniu jaskry. Pozwalają na obniżenie ciśnienia śródgałkowgo oka

    Dobrze tolerowany beta bloker nie powoduje żadnych istotnych dla życia skutków ubocznych,  jednak niektorzy twierdza  ,ze  branie długofalowe betablokerów uzależnia tak jak branie psychotropów a to dlatego ,że jak się nie weźmie to jest lęk przed dodatkowym skurczem a odstawienie jest praktycznie nie możliwe bo strach paraliżuje zdroworozsądkowe myślenie.
    Długoletnie branie tych leków powoduje cukrzycę, otyłość a to są przecież bardzo poważne skutki uboczne i na ogół zawsze występujące a te choroby bardzo zagrażają przecież sercu i rujnują układ krwionośny dlatego DODATKOWE SKURCZE PRZY ZDROWYM SERCU I KONTROLI PARAMETRÓW
    KTÓRE BY MOGŁY JE POWODOWAĆ SĄ NAJMNIEJ SZKODLIWE DLA NASZEGO SERCA

     

    Ciekawostki

Leki stosowane w leczeniu nadciśnienia oraz obniżające poziom cholesterolu statyny mogą zapobiegać demencji.

Od dawna wiadomo, że nieleczone, przewlekle podwyższone ciśnienie tętnicze zwiększa zagrożenie udarem mózgu, zawałem serca, a także demencją.

 Nieracjonalne zażywanie leków bez recepty może nieść za sobą poważne konsekwencje tak dla zdrowia jednostki, jaki i społeczności, a zatem w razie wątpliwości zawsze lepiej skonsultować się z lekarzem" -

Wyszukiwarka leków refundowanych pomaga zarówno odszukać konkretny lek jak i wszystkie leki refundowane zawierające daną substancję aktywną, co pozwala na samodzielne zorientowanie się w zamiennikach leku. Wszystkie leki refundowane w bazie zawierają ceny detaliczne podane przez Ministerstwo Zdrowia.

Jak wybierać kryteria?
W pole "Słowa kluczowe" wpisz nazwę leku lub substancji aktywnej i wybierz sposób sortowania wyników. Można także przeglądać leki uporządkowane alfabetycznie, w tym celu należy kliknąć jedną z liter.

Wyniki pojawiają się w postaci tabeli. Znajduje się w niej nazwa leku, postać pod jaką znajduje się on w sprzedaży, nazwa substancji aktywnej oraz cena podana w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Aby uzyskać więcej informacji, wystarczy kliknąć w nazwę leku. Można też kliknąć w nazwę substancji aktywnej, by odnaleźć wszystkie leki refundowane zawierające tę substancję.


Szukaj leku

Znajdź lek
Sortuj wg:
 


  Wyszukaj alfabetycznie  
 
 

A
B
C
D
E
F
G

H
I
J
K
L
M
N

O
P
Q
R
S
T
U

V
W
X
Y
Z

 

Lista oraz ceny leków refundowanych na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dn. 2 listopada 2007 roku. Lista obowiązuje od 10 marca 2009.


Dzisiaj stronę odwiedziło już 4 odwiedzający (73 wejścia) tutaj!
 

To jest obrazek.

 
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=